Profesyonel Koçluk ile Hedeflerinize Ulaşın: Denge ve Mutluluk İçin Adımlar

Tam olarak ne istediğinizi bilmiyor musunuz?
Karar vermekte zorlanıyor musunuz?
İçinde bulunduğunuz durumdan hoşnut değil misiniz?
Mutsuz mu hissediyorsunuz?
Stres ve kaygı içinde misiniz?
Fizyolojik olmayan ağrılarınız mı var?
Moraliniz ,motivasyonunuz ve enerjiniz düşük mü?
Birlikte çalıştığınız insanları yönetmekte zorlanıyor musunuz?
İmajınızı değiştirmek mi istiyorsunuz?
Gerçekleştirmek isteğiniz projeleriniz var ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz?
Başarılı olmak mı istiyorsunuz?

Cevabınız EVET ise; profesyonel bir koç ‘a ihtiyacınız var

İnsanlık tarihinin, Hz. Adem’in yaratılışıyla başladığını düşünürsek, yaşama dair isteklerinde bu andan itibaren başladığını söyleyebiliriz. Hz. Adem; istediği şeyin sonuçlarını tüm yönleriyle görebilseydi; yasaklı meyveyi yemeseydi, belki de dünyada bambaşka bir yaşam olurdu. Ne istediğimize dikkat edelim; bu bizim kaderimiz olabilir. Bu kadar çok istediğimiz şey varken, Tam olarak ne istiyorum? sorusu, kendimize sormamız gereken en önemli sorudur.İsteklerim gerçekleşebilir mi? Ben bunu nasıl başarabilirim? Başarıya ulaşmak için atmam gereken ilk adım nedir? İstediğim şeye ulaştığımda bunun bana ,çevreme etkisi ne olur? Tüm bu sorular bizim hedeflerimiz ve isteklerimiz konusunda farkındalığımızı arttıracaktır. Koçluk; hayallerimize ulaşmak için çıktığımız yolda, yolumuzu aydınlatıp, sonuçlarını tüm açılardan değerlendirmenize yardımcı olacak bir süreçtir.
Neden profesyonel bir koçla ile çalışmaya ihtiyaç vardır? Koç; yaşamda denge için vardır. Ruhunuzu, bedeninizi, düşüncelerinizi ve duygularınızı dengeye getirirseniz mutlu olursunuz. Mutluluk bir denge halidir ve çözüm sizin içinizdedir. Tüm yaşam alanlarınızı samimiyetle gözden geçirip ( iş, aile, arkadaşlar, hobiler, çocuklar vs.) bu alanlardaki tatmin seviyenizi yükseltirseniz, yaşam kaliteniz artacak ve sizi mutsuz eden, strese sebep olan sonuçlar ortadan kalkacaktır. Her yönüyle düşünülmüş, gözden geçirilmiş planlar, gelecek kaygılarınızı ortadan kaldıracak, gideceğiniz yolda yaşayacaklarınızı deneyimlemeniz, tüm sisteminizi dengeye getirecektir. Koç, yapmayı düşündüğünüz ile gerçekten yapmak istediğiniz eylemler arasındaki boşluğu kapatacaktır.
İş yerinde yolunda gitmeyen sizi rahatsız eden sorunlar mı? var. Bunları yoluna koymak mı istiyorsunuz? Bir planınız var ama nereden başlayıp ,neler yapacağınıza karar veremiyor musunuz? Daha önce kazandığınız başarıları tekrarlamak mı istiyorsunuz? Siz; problemlerinizi çözmek için ihtiyaç duyduğunuz tüm kaynaklara sahipsiniz.Sahip olduğunuz kaynaklar ve yetenekler ile en doğru adımları profesyonel bir koçla atabilirsiniz. İçinizdeki potansiyeli harekete geçirelim.
Ağrılarınız var ama doktorlar bir şeyinizin olmadığını, ağrılarınızın psikolojik sebeplerden olabileceğini mi söylüyorlar. Değerlerinizin hayatla uyumunu gözden geçirmeyi düşündünüz mü? Öz değeriniz ne söylüyor? Öz değerinizin saf ışığını, yaşamınızın “Ben alanına, Hedefler alanına, İlişkiler alanına ve Hayatın anlam alanına ’’ profesyonel bir koçla yansıttığınızda nelerin farkına varacaksınız?

Düşüncelerin duyguları, duyguların davranışları, davranışların hareketleri, hareketlerin de kaderi etkilediğini biliriz. Aslında içinizden biriyiz. Meslek etiğiyle hareket ederiz; görüşmelerimiz gizli kalır,sırlar odasında güvendedir.Bulduğunuz çözümlerin uygulama sorumluluğu tamamen size aittir.Biz sadece köprüyüz. Korkularınızdan kurtulup olmak istediğiniz kişi olabilirsiniz. Bunun için tek engel sizsiniz. Gelin engelleri kaldıralım ve bu serüvene birlikte çıkalım. Amacımız denge ve tatmin duygusuyla dolu bir yaşam yaratmaktır. Hayatınızı değiştirebiliriz. Peki, siz değiştirmek ister misiniz?

Siz tam ve bütünsünüz
İhtiyaç duyduğunuz tüm içsel kaynaklara sahipsiniz.
Yaptığınız her şeyi olumlu bir niyetle yaparsınız.
O anda verdiğiniz karar en doğru karardır.
Değişim kaçınılmazdır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir